top of page

Boj se špinavými penězi

Naši kolegové Mgr. Jakub Štilec a Dominika Holubová poskytli komentář internetovému zpravodajskému portálu INFO.CZ na téma boje (nejen) České republiky proti praní špinavých peněz.

Jde o vysoce aktuální téma na evropské i české úrovni. Není divu, podle odhadů Úřadu OSN se celosvětově ročně legalizuje přes 40 trilionů korun, což představuje mezi 2 a 5 % globálního HDP. Situace v Evropské unii, potažmo v jednotlivých členských zemích, přitom není o nic lepší. Proto se problémem intenzivně zabývá Evropský parlament i Komise. V centru pozornosti stojí bankovní sektor, stále zmítaný skandály z nedávné doby.

Jaké nedostatky v oblasti AML vykazuje Česká republika? Jaké jsou v tomto směru hlavní problémy celé EU a jaký lze očekávat další legislativní i dohledový vývoj? Na tyto otázky hledali kolegové odpovědi ve svém komentáři pro INFO.CZ.

Celý komentář je k dispozici na: https://www.info.cz/pravo/stilec-rocne-se-vypere-40-trilionu-korun-cesko-je-v-boji-se-spinavymi-penezi-horsi-nez-tvrdi-41650.html.bottom of page