top of page
VRC06397-Edit.jpg
LI k fotkám do teamu-13.png

JUDr. Jáchym Stolička

  • Pracovní právo

  • Korporátní právo

  • Svěřenské fondy, litigace

  • Právo umělé inteligence

E-mail
Telefonní kontakt

+420 737 481 189

Jáchym Stolička působí v advokacii od roku 2015. V minulosti působil ve dvou předních českých advokátních kancelářích, kde se zabýval zejména právem obchodních korporací, právem pracovním, správou cizího majetku a svěřenskými fondy. Má rovněž zkušenosti se spornou agendou. Jáchym se v této souvislosti podílel na přípravě procesní strategie ve významných přeshraničních soudních sporech, které se týkaly pohledávek v řádech stovek milionů korun.

 

Jáchymovou hlavní specializací je pracovní právo. V rámci této specializace se věnuje moderním trendům pracovního práva, zejména otázkám digitalizace, robotizace a umělé inteligence v pracovněprávních vztazích. Pro tento svůj zájem byl na podzim roku 2019 oceněn Cenou Marie Kalenské udělovanou Českou společností pro pracovní právo a sociálního zabezpečení za mimořádně kvalitní odbornou práci.

 

Mimo advokacii Jáchym zároveň působí v akademické sféře jako interní doktorand na katedře pracovního práva a práva sociálního zabezpečení Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Pravidelně publikuje odborné články s pracovněprávní tematikou a účastní se odborných pracovněprávních konferencí.

bottom of page